— Kaminas

Kaminus pagal jų konstrukcijos medžiagą galima suskirstyti į plytinius ir modulinius kaminus. Modulinius kaminus savo ruožtu galima suskirstyti į blokinius modulinius ir metalinius modulinius kaminus.

Plytinių kaminų privalumas, tačiau kartais ir trūkumas, yra tas, kad jo svoris yra gana didelis. Plytinio kamino statymas reikalauja daug darbo, tačiau jo didelio svorio dėka jis sukaupia didelę per dūmtraukį išeinančios židinio arba krosnies šilumos dalį. Tokiu būdu, kūrenant šilumą išsaugantį židinį dingsta nedaug šilumos energijos. Bet kartais didelė plytinio kamino masė gali būti kliūtis, ypatingai, kai kaminas statomas ant senų pamatų. Vidutinis plytinis kaminas sveria 1-2,5 tonų, priklausomai nuo dūmtraukio dydžio ir angų skaičiaus, kas reiškia konkrečius pamatams keliamus reikalavimus. Plytinio kamino privalumas yra ilgos tradicijos bei didelis įvairios apdailos plytų pasirinkimas, dėl ko kaminas tampa interjero įrengimo elementu.

„Fibo“ ir „Schiedel“ modulinių kaminų privalumas, palyginus su plytiniu kaminu, yra nedidelė statymo trukmė, didelis atsparumas ugniai ir medžiagos lengvumas. Šio tipo modulinio kamino statyboje naudojamas didelio atsparumo ugniai ir rūgštims šamotinis dūmtraukis, aplink kurį klojama nedegi akmens vatos izoliacija. Išorinis sluoksnis – specialus kamino modulis. Kaminai būna įvairių dydžių, pradedant nuo vieno dūmtraukio ir baigiant dviejų kanalų dūmtraukiu su ventiliacine anga. Dėl didesnio atsparumo ugniai tarp modulinio kamino ir laikančiųjų medinių konstrukcijų galima palikti tik 5 cm tarpą, kuris plytinio kamino atveju yra 10 cm.

Metaliniai moduliniai kaminai leidžia geriau išnaudoti patalpų plotą ir įrengti sudėtingesnius nuvedimus nuo stogo. Metalinį kaminą galima montuoti tiesiai ant kaitinamosios krosnelės arba nuo židinio, tuo žymiai sutaupant plotą gyvenamajame kambaryje ir saunoje. Metaliniai elementai susideda iš nerūdijančio 6 mm išorinio ir vidinio 6 mm sluoksnio. Tarp dviejų sluoksnių įmontuota ugniai atspari vata, kurios storis 60-100 mm. 60 mm vatos storio sluoksnis tinka židiniams kurti, kai temperatūra kamine nepakyla virš 350 C. 100 mm vatos storio sluoksnis reikalingas kaitinamajai krosnelei pakurti, kai temperatūra gali pakilti virš 350 C.