— Vidaus apdaila

Namų iš rąstų vidaus apdailoje galima naudoti įvairius konstrukcinius elementus (pvz., tarpines sienas, stulpus) ir dangos medžiagas (medieną, plokštes, fanerą, tapetus, dažus).

„Finnlamelli“ rąstiniai namai daugiausiai pastatyti pagal principą, kad išorinės sienos suręstos iš masyvių rąstų, o vidaus sienos pastatytos iš lengvųjų konstrukcijų. Tuo pageidaujame sukurti savitą įvairove pagrįstą interjero įspūdį. Žinoma, svarbus yra taip pat sąnaudų aspektas – kadangi rąstai yra brangesnė statybinė medžiaga, lengvosios konstrukcijos leidžia žymiai sutaupyti sąnaudas.

Rąstų sienoms, sienoms arba lentomis apkaltoms luboms naudojami daugiausiai vandens pagrindu pagaminti dažai, lakai, beicai arba natūralūs aliejai. Dažant medienos paviršių dažais rekomenduojama siekti, kad paviršius būtų tolygus ir padengtų medžio augimo raštą. Reikia atkreipti dėmesį į tai, kad negalima tepti daugiau negu 2 dažų sluoksnių ar labai storai – dėl medienos intensyvios drėgmės reguliacijos dažai gali nusilupti. Vandens pagrindu pagaminti lakai naudojami daugiausiai norint pabrėžti natūralią rąstų išvaizdą ir dėl lengvo jų valymo. Lake vanduo yra nešantysis elementas, kuris išgaruoja per porą dienų. Rąstą dengiantis vandens pagrindu pagamintas lakas nesukelia alergijos ir niekaip kitaip nekenkia žmogui. Naudojant beicus svarbu žinoti, kad įvairių gamintojų beicų sudėtyje yra skirtingas pigmentų kiekis. Todėl prieš padengiant paviršių būtinai reikia bandomajame plote išbandyti spalvą. Medienos paviršių apdailai kartais naudojami taip pat natūralūs aliejai. Tuo tikslu labai gerai tinka linų aliejus, kuris labai ryškiai pabrėžia medienos augimo raštą.

Tarpinėms sienelėms, kurios dažniausiai turi gipsinių plokščių arba fiboblokų pagrindą, naudojami įvairūs dažai, struktūrinis tinkas ir natūralus molis. Galima naudoti taip pat natūralius akmenis, kurių pasirinkimas yra labai didelis.

Namų iš rąstų stogui arba perdangoms dengti daugiausiai naudojamos lubų apkaltimo lentos arba gipso plokštės, kurias pritaikyti interjere jas nudažant arba suteikiant tinkamą atspalvį. Grindų dangai „Finnlamelli“ drėgnose patalpose rekomenduoja naudoti keramines plokštes, o kitas grindis padengti mediniu parketu arba grindų lentomis. Medinio parketo privalumas yra jo patvarumas ir atsparumas mechaniniams pažeidimams, dėl ko šis tinka geriau gyvenamuosiuose namuose.