— Šilumos izoliacija

Dažnai abejojama rąstinių namų šilumos izoliacija. Pakankamai plačiai paplitusi nuomonė, kad tokiuose namuose žiemą būna šalta, o išlaidos apšildymui didelės.

Namo šilumos izoliaciją įtakoja daugelio faktorių savikaina – sienos, stogas, grindys, langai, durys. Vidutiniškame statistiniame name šilumos nuostoliai per sienas sudaro apie 25% viso namo šilumos nuostolių. Be sienų, taip pat didelę reikšmę turi tai, kaip apšiltintas namas, kokios grindys, kokia panaudotų langų ir durų kokybė.

Sienų iš masyvių klijuotų tašų šilumos nuostoliai atitinka šiuolaikines statybines normas tuo atveju, kai yra papildomai apšiltintos ir kitos namo dalys.

Šiuo tikslu atliekami šilumos nuostolių ir kompensavimo apskaičiavimai, kurie parodo, ar yra būtina apšiltinti kitas namo dalis, kad būtų pasiekta normas atitinkanti viso namo šilumos izoliacija, t.y. šilumos pralaidumo koeficientas K = 0,25 W/m2K.

Namus, skirtus gyventi visus metus, mesi statome iš klijuotų tašų, kurių išmatavimai 180 x 260 mm, 202 x 260 mm ir 240x260mm. Siekiant apsaugoti nuo vėjo, statant sienas tarp tašų dedamas specialus užsandarinimas, o kampuose dėl šilumos izoliacijos – mineralinės vatos juostelės.

Stogo šilumos izoliacijai naudojama ne mažiau kaip 350 mm storio izoliacinės medžiagos.

Langams naudojami mediniai rėmai su dvigubu arba trigubu stiklo paketu. Finnlamelli naudojami stiklo paketai užpildyti argono dujomis, kurios labai gerai izoliuoja šilumą.