— Langai ir durys

Reikšmingą vaidmenį namų išvaizdoje vaidina įdėti langai ir durys. Renkantis langus reikia atsižvelgti į aplinkinių pastatų architektūrinius savitumus, naudojimo patogumą ir patvarumą. Renkantis langus ir duris „Finnlamelli“ rekomenduoja taip pat pasirinkti natūralias ir gamtai artimas medžiagas.

Langai skirstomi pagal jų atsidarymą ir naudojamą medžiagą. Į vidų atsidarančius vokiškojo tipo langus patogu naudoti ir prižiūrėti, kadangi langas atsiveria į vidų. Vokiškojo tipo langai turi specialias rankenas su užrakto sistema, kuri leidžia langą atidaryti pasvirimo ar sukimo kryptimi. Be to, galima įrengti lengvai nuimamą tinklelį nuo uodų ir patogumui tarnaujantį mikrovėdinimą. Į lauko pusę atsidarantys daniškojo tipo langai užtikrina geresnį atsparumą vėjui ir vandeniui, kas vaidina svarbų vaidmenį pajūrio vietovėse. Kadangi šio tipo langai atsidaro į lauko pusę, jie netrukdo užuolaidoms bei ant palangės leidžia laikyti įvairius daiktus.

Langų ir durų konstrukcinės medžiagos daugiausiai būna mediena, tačiau neretai angoms užpildyti pageidaujami yra taip pat langai ir durys su medienos ir aliuminio rėmais. Paprastai medienos medžiaga būna pušis, ąžuolas. Medinis langas ir durys yra tradiciniai bei sukuria malonią ir prie namų iš rąstų tikrai geriausiai tinkamą visumą. Lango su medienos ir aliuminio rėmais privalumas yra jo patvarumas. Paviršius praktiškai nereikalauja apdailos.

Be lango rėmų svarbus yra taip pat stiklo paketo pasirinkimas. „Finnlamelli“ rekomenduoja bent 2 sluoksnių minkštą stiklo paketą su atrankiniu stiklu (4 mm atrankinis stiklas, 4 mm skaidrus stiklas, 18 mm tarpinis apvadas, šilumos laidumo koeficientas U= 1,4 W/m2). Tarpas tarp dviejų stiklų užpildomas argono dujomis, kurioms esat paketo šilumos laidumo koeficientas yra U=1,1 W/m2 (4 atrankinis stiklas +4 atrankinis stiklas + argono dujos).